47. Dönem Genel Kurul ve Seçimlerimiz Gerçekleşti

Şubemizin 47. Dönem Genel Kurul ve Seçimleri 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşti.

22 Şubat 2020 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleşen Genel Kurulumuz saat: 10.00’da Şube Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Erdoğan tarafından açıldı. Daha sonra verilen önergenin oylanmasıyla Divan Başkanlığına Jale Alel seçildi. Ardından Ali Güngör ve İpek Görür Divan Başkan Yardımcılığına, Uygar Kanmış ve Deniz Mahir Keçe Divan Yazmanlığına seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Şube Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Erdoğan 46. Dönem çalışmalarını değerlendirerek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin genel kurulumuza gönderdiği mesajın okunmasından sonra Konuk Konuşmacılar gündeminde, İMO Yönetim Kurulu üyesi Necati Atıcı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Akıncı Yüksel, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Hulusi Sarıkaya, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı İlker Kahraman, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şube Başkanı Mehlika Koç, Bilgisayar Mühendisleri Odası Temsilcilik Kurulu Üyesi Barış Özel, İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi adına Ali Dinç ve KESK İzmir Şubeler Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Güven birer konuşma yaptılar.

Çalışma Raporunun Okunması ve Değerlendirilmesi gündeminde Yönetim Kurulu adına Sekreter Üye Hüseyin Kuzu tarafından 46. Dönem Çalışmalarının özet bir sunumu ve ardından Sayman Üye Ceren Narin Güzel tarafından 46. Dönem Mali raporunun özet sunumu yapıldı.

Çalışma Raporunun Değerlendirilmesi gündeminde sırasıyla Eylem Ulutaş Ayatar, Rahmi Alper, Murat Baran Uygun, Tolga Oktay Gül, Mustafa Koç, Ertan Parlar, Levent Çelik, Devrim Öz, Birol Bora, Onur Açık, İrfan Kadiroğlu, Nurgül Atabay, Hasan Alınç, Aynur Gündoğdu, Ali Fuat Günak, Mutlu Burak Paksoy ve Hasan Hüseyin Tunçdemir birer konuşma yaptılar

Dilek ve Temenniler bölümünde genç-İMO üyeleri Özlem Gündüz ve Tufan Can Temel birer konuşma yaptılar.

Adayların Tespiti ve Tutanağa Bağlanarak İlanı gündeminde Yönetim Kurulu (7 Asıl ve 7 Yedek) ve Merkez Delegeleri için (45 delege) adaylar tespit edilerek Genel Kurul birinci gün oturumu sonlandırıldı.

Genel Kurulun Tüm Fotoğrafları için tıklayınız

GENEL KURUL SEÇİMLERİ

23 Şubat 2020 Pazar günü Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşen seçimler aşağıdaki şekilde sonuçlandı:

Kullanılan Oy   : 1091
Geçerli Oy        : 1082
Geçersiz Oy      : 9

Asil Yönetim Kurulu Adayları:

Eylem Ulutaş Ayatar 1033
Rahmi Alper 1004
Murat Baran Uygun 964
Aynur Gündoğdu 976
Mustafa Koç 975
Tolga Oktay Gül 957
Zafercan Atacan 958

Yedek Yönetim Kurulu Adayları  

İpek Bulgurcu 998
Kutay Yücetürk 951
Oğuz Düztaş 955
Tolga Kanpolat 946
Engin Sönmez 945
Mert Ali Işık 951
Doğan Sarıkaya 929

Delege Seçimi:

Değişim Grubu Delege Listesi   : 990

Genel Kurulumuza katılan tüm üyelerimize, siyasi parti, sendika, meslek örgütü temsilcilerine, İzmir milletvekillerine teşekkür ederiz.